Archiv

Zpět na seznam aktualit

VÁNOČNÍ  KONCERT  10.12.2013

 Sváteční náladu nám stejně jako v loňském roce přinesl soubor Hommage  Mgr. Mazáček - housle, Matěj Vlk - housle, Jiří Poslední  - viola, Jakub Dvořák - violoncello a Iva Raková - piano.

Po delší době zase krásný zážitek. Sváteční pocit pospolitosti, který dokáže hudba. Vivaldi a Bach v podání umělců seskupení Hommage to dokázali vrchovatou měrou. Početné publikum se rozcházelo prozářené společným zážitkem, zklidněné v očekávání příchodu největšího svátku a s vírou, že se při podobné příležitosti setká znovu.

Co řící na závěr? Povedlo se. Povedlo se díky finanční podpoře a pochopení Městské části Prahy 6, díky skvělé spolupráci s vedením Cordea, díky vstřícnosti časopisu Šestka a Veleslavín 39 a díky divákům, kteří hudebníkům rozuměli a spolu s nimi vytvořili krásnou předvánoční atmosféru.

Bude li nám Štěstěna příznivě nakloněna, další koncert uspořádáme již v únoru.

                         

 

 

 

Komponovaný večer dne 14. května.

Souznění a silné myšlenkové pouto, které se vytvořilo mezi pedagožkou na Indiana University, profesorkou Bronislavou Volkovou a excelentním houslovým vitruozem Alexanderem Shonertem brzy pohltilo i návštěvníky netradičně pojatého májového večera. Básnířka, překladatelka, sémiotička, kolážistka a biotronička paní Volková přednesla svoje básně ze sbírky Listy života a smrti. Ohlédla se za životem v nové vlasti a zavzpomínala na  léta mládí, dospívání a studia ve své rodné zemi. Překrásnou češtinu paní Volkové doplnil hudebními variacemi Alexander Shonert na housle a paní Natalie Shonertová na klavír. Krásný májový večer, nevšední zážitek. Možná, že mnozí z posluchačů sami na sobě pocítili lečivou sílu reiki paní Volkové

Infornace o dalších kulturních aktivitách včas uveřejníme na našich stránkách.

              

 

 

 

Vážení přátelé,

v úterý 26. března jsme opět sledovali skvělý výkon, tentokrát dámského hudebního seskupení Tria Gratia. Interpretky Lenka Chmelová - flétna, Hana Dostálová-Roušarová - housle a Dagmar Mašková - viola, nás krásným, procítěným přednesem přenesly do toužebně očekávaného jara.

Vážení přátelé,

v úterý 22.ledna jsme byli opět svědky skvělého výkonu předních českých interpretů. Sólistka ČF, flétnistka Andrea Rysová - Pazderaová, hobojista Symfonického orchestru Českého rozhlasu Zdeněk Rys a pedagožka HAMU doc. Ludmila Čermáková vytvořili skvělé hudební seskupení, které svým vystoupením strhlo publikum. Na precizním výkonu bylo vidět, že jejich mistrovství je tvořeno nejenom profesianiltou, ale i vzájemným propojením osudů. Paní doc. Čermáková připravila svoji žačku k životnímu úspěchu, kdy jako první žena v historii  prorazila odvěkou nadvládu mužů v České filharmonii a vyhrála konkurz na místo sólové flétny. Večer obohatil perfektně svým výkladem Zdeněk Rys. Posluchači nadšeně aplaudovali s jakou chutí si interpreti zahráli skladby Debussyho, Vivaldiho, Bacha, Poulenca, Gounoda a Krameria.

                            

 

Vážení přátelé,

večer 18. září se uskutečnil další koncert v klubovém prostředí kavárny CORDEA. Skvělý výkon interpretů Andrey Rattayové (violoncello), Doc. Ludmily Čermákové (klavír) doprovázel na vzácné violoncello z dílny Stradivariho pan Evžen Rattay, zakladatel Talichova kvarteta.  Ke spokojenosti našich abonentů a ostatních návštěvníků provázel celým večerem pan Rattay jednotlivé skladby výbornými postřehy a zajímavými informacemi, které načerpal během svého dlouhého muzikantského života a které prezentoval s velkou dávkou vtipu.                                         

                                                               

               

Budeme se spolu s vámi těšit na další hudební setkání v klubovém prostředí kavárny Cordeus

 

 

Vážení přátelé,

v úterý 23. října jsme opět byli svědky skvělého koncertu v podání houslového virtuosa Alexandera Shonerta a jeho kolegy pianisty a skladatele Alexandera Khristianova. Oba spojili své oblibené žánry a výsledek v podobě vlastních i skladeb převzatých, upravevných do jazzové podoby a dotvořené prvky židovských písní byl strhující viruositou obou interpretů a jejich nevídaným temperamentem. Ostatně početné publikum v dostatečné míře dávalo najevo svoje nadšení hlasitým aplaudováním. Nedá se než s upokojením konstatovat, že se koncert vyvedl a těšit se na další, který bude již příští měsíc v úterý 20. listopadu.

             

 

Vážení přátelé,

V úterý 20. listopadu jsme mohli být opět svědky vydařeného koncertu komorní hudby v Cordeu. Prof. Seidl seznámil publikum  s pětisetletou historií fagotu, jehož kolébkou byla Itálie.
Kateřina Šmídová potěšila posluchače bravurním přednesem úryvků z děl světových a českých skladatelů. Vystoupení obou umělců doprovázela na pianino výborně paní Ludmila Čermáková.

                           

Vážení přátelé,

koncert 18. prosince nás přenesl do slavnostní atmosféry přicházejících Vánočních svátků. Mgr. Mazáček, vedoucí souboru Hommage, posluchače skvěle provedl poutavým výkladem od skladeb J. S. Bacha, W. A. Mozarta, G. Fr. Hähdela až k vánočním motivům českých skladatelů, Jana Michaličky, J. J. Ryby nebo Adama Michny z Otradovic.

              

 

24.03.2014

Chci se objednat

Objednejte se ke svému lékaři on-line bez čekání prostřednictvím webu Návštěvalékaře.cz

OBJEDNAT

Ordinační hodiny

Na Dlouhém lánu 11
Praha 6

Pondělí

8:00 - 17:00

17:00 - 18:00
(on-line bez čekání)

Úterý

8:00 - 14:00

14:00 - 15:00
(on-line bez čekání)

Středa

8:00 - 18:00

Čtvrtek

8:00 - 16:00

Pátek

neordinujeme

VÍCE

Aktuality

Telemonitoring krevního tlaku

Telemonitoring krevního tlaku.

28.07.2019

Jiné odborné informace

Vážení klienti, vážení přátelé. Na tomto místě Vám bude naše ordinace přinášet informace o nových léčebných postupech a další odborné informace, které se týkají péče o Vaše zdraví.

10.02.2017

Archiv

Vážení přátele kardiologická ambulance MUDr. Čamka spolu s Centrem trvalého zdraví Cordues připravuje pro nadcházející sezonu opět cyklus koncertů.

24.03.2014

VÍCE

KARDIOLOGICKÁ AMBULANCE

MUDr. René Čamek - vedoucí oddělení

  CZE ENG RUS

Kardiologie Na Dlouhém lánu 11 | budova Cordeus - 2. patro | 160 00 | Praha 6

Kontaktujte nás

tel.: +420 251 097 216

mail: camek@kardiologie-camek.cz